top of page

כמה שיותר פתרונות אחסון - בית מאורגן ונוח יותר

חלק בלתי נפרד מעיצוב נכון, הוא סדר וארגון. ככל שיש יותר מקומות אחסון בבית המותאמים לצרכי דייריו, הבית לא רק יפה ומסודר יותר, אלא גם מפנק את יושביו בנוחות, בשקט וברוגע.
על מנת שעיצוב הבית יהיה פרקטי ונוח, חשוב לתכנן כמה שיותר מקומות אחסון כבר בשלב הראשוני של חלוקת החלל והעמדת הריהוט:

מתחת למדרגות -  בבתים עם מדרגות, מומלץ מאד לנצל את החלל שמתחת לגרם מדרגות לטובת אחסון פתוח של ספרייה או לטובת ארון סגור, בו ניתן לאחסן צעצועים, מזוודות או שואב אבק.

הכניסה לבית  - בתכנון נכון, רצוי לייעד בסמוך לכניסה מקום לאחסון ולתליית מפתחות, דברי דואר, תיקים, מעילים ומטריות.

נגרות - גם בתכנון פריטי הנגרות חשוב להבין לעומק את צרכי האחסון הפנימיים בארונות, במטרה לדעת: כמה אזורי תלייה יש להקצות בהתאם לצרכי הדיירים, מהי כמות המגירות הנחוצה ובאיזה גודל וכן, לייעד מקום לאחסון הנעליים.

ניצול נישות קיימות - כדאי לנצל בצורה יעילה וחכמה חללים קיימים במבנה לטובת אחסון פריטים שונים, כמו גומחות שנוצרו עקב שינויים במבנה, חשיפת עמודים, או המרווח שנוצר במטבח בין המקרר לתקרה שעשוי לשמש אולי לטובת כלי מטבח שאינם בשימוש יומיומי.

אחסון נשלף - דרך נוספת לחיסכון בשטח ולשמירה על סדר וארגון היא שיטת האחסון הנשלף. לדוגמא, ניתן להשתמש בקרש גיהוץ הנשלף ממגירה וכך, להשיג ניצול מקסימלי של  שטח האחסון בארון.

BDS_9866.jpg
BDS_7260.jpg
BDS_7339.jpg

אופיו של חדר הילדים כבר לא רלוונטי? שינויים קטנים והחלל יקבל "לוק" חדש ועדכני

חדרי הילדים הם ללא ספק אחד החללים בבית שהכי כיף לעצב ולתת בהם דרור לפנטזיות ולרעיונות יצירתיים שונים. כל זאת, כמובן בהתאם לאופיו של הילד, תחביביו וצרכיו.

מאחר ועם הגיל, הילדים משנים את תחומי העניין שלהם, כך גם החדר מדי פעם זקוק לשינוי ולרענון שיבטא את צרכיהם המתחלפים.

אז, איך ניתן לבצע שינויים קטנים בעיצוב, מבלי להיקלע להוצאות גבוהות?

צבע -  ניתן לחדש את הצבע הכללי בחדר הילדים או לצבוע רק קיר דומיננטי אחד בגוון שונה. יחד עם זאת, מומלץ לבחור בצבעים ניטרליים לקירות ואת הצבעים הנועזים להוסיף באמצעות כריות, מצעים, תמונות ואביזרים אחרים, אותם אפשר להחליף בקלות ובעלות נמוכה יחסית, כשלילדים יימאס מהם.

הפרטים הקטנים - ניתן לשלב מדבקות קיר מעולמות התוכן של הילד, מאחר והן לא יקרות וקלות ליישום. רעיונות רענון אווירה נוספים: החלפת שטיח, וילון, פופים, ידיות לארונות וכדומה.

מיקום חדש  - לעיתים, הזזה ושינוי מיקום של רהיטים יכולים להעניק לחדר אופי חדש. אפשר לנסות ולשחק עם כיוון המיטה, מיקום הארון או שולחן העבודה, כך שעדיין יתאפשר מספיק מרחב מחייה בחלל, מבלי להסתיר את מקורות התאורה הטבעית שבו.

 פינה מיוחדת לילד - עם כל שינוי שמתבצע, תמיד חשוב להקצות פינה מיוחדת לילד שבה יוכל לתת ביטוי לתחביבים שלו, למשל מקום לתליית/ הנחת ציורים ואוספים, דוגמת לוח מחיק, לוח מגנטי או מדף קטן.

עיצוב פנים-34.jpg
עיצוב פנים-15.jpg
עיצוב פנים-21.jpg

לתכנן את המטבח, כך שישרת אותנו בכיף וביעילות

בדירות ובבתים רבים, המטבח משמש כחלל מרכזי, משמעותי וחשוב להתנהלות היומיומית של הדיירים.

לכן, על מנת להתאימו בצורה אופטימלית לצרכים, להרגלי הבישול, האכילה והאירוח – חשוב לתכנן היטב מראש את מראהו ואת אופן תפקודו.

בין אם מתכוונים להיעזר במעצב/ת פנים או בין אם פונים ישירות לחברת מטבחים, ישנן כמה שאלות מנחות שכדאי לשאול את עצמנו, במטרה להגיע לפגישה ממוקדים:

 1. האם אנו רוצים אי במטבח, ואם כן, לאיזו מטרה - כמשטח עבודה, כאזור ישיבה, כמקום אחסון או כפתרון המאפשר שילוב של פונקציות.

 2. איזה מכשירי חשמל יאבזרו את המטבח ומה גודלם (מקרר, מדיח, מקרר יין וכדי).

 3. איזה מכשירי חשמל יונחו על השיש או בקרבתו (תמי 4, מיקרוגל טוסטר...), על מנת שנוכל במהלך התכנון להקצות להם מקום נוח ופונקציונלי.

 4. כמה מקומות אחסון דרושים לנו ומהי תדירות השימוש בכלי המטבח השונים, אותם אנו רוצים לאחסן.

 5. האם אנו מרבים לבשל במטבח והאם שכיח המצב, בו שני אנשים מבשלים במקביל.

 כדאי מאד שהשאלות יתמקדו בכל ההרגלים, המנהגים והרצונות שלנו - כדי שהמטבח שנקבל, ישמש עבורנו מקום נעים, יעיל ונוח לפעילות יומיומית.

עיצוב פנים-41.jpg
עיצוב פנים-14.jpg

החורף מגיע והבית מקבל מראה נעים וחמים יותר

על מנת ליצור אוירה חמימה, עוטפת ומלכדת בימי החורף, ניתן לבצע התאמות ושינויים קטנים באביזרי הסטיילינג בבית ולקבל "טוויסט" יצירתי ומעניין:

טקסטיל - וילונות ושטיחים יוצרים אווירה חמה בבית בזכות המראה שלהם, אבל הם יעילים גם מבחינה פרקטית, מאחר והם מאפשרים בידוד והמגע שלהם רך וחם לעומת רצפה או קירות עירומים.
כדי להדגיש גובה וליצור תחושה של חלל פתוח ומרווח - מומלץ לתלות את הוילונות מהתקרה עד לרצפה, כשרוחב הוילון גדול יותר מרוחב החלון. בנוסף, שימוש בבד רך ובהיר יסנן את האור מבחוץ וישרה אווירה נעימה בחלל.

חידוש ריהוט/כריות נוי - ריפוד מחדש של כסא/כורסה או החלפת כריות נוי יכולים להדגיש חללים מסוימים בבית ולהעביר דרכם תחושה חמימה ומרעננת יותר.

קיר משפחה - ניתן להגדיל ולהדפיס תמונות משפחתיות על גבי קנבס או לתלות אותן ממוסגרות על קירות הבית. תמונות משפחתיות, אשר מזכירות בשמחה זיכרונות נעימים וחוויות משותפות מוסיפות לבית צבע, עניין ואווירה משפחתית חמה וייחודית.

תאורה -  תאורה הינה אחד האמצעים החשובים ליצירת אווירה. על ידי שימוש נכון בתאורה ניתן להדגיש את קווי האדריכלות, להסתיר פגמים וליצור משחקים מעניינים של אור וצל.

מומלץ להוסיף מנורות עומדות, אשר יוצרות תאורת אווירה ולבחון את סוג התאורה בגופים הקיימים. (למשל, נורות לד בגוון צהוב נותנות אור חם יותר מנורות הלד הלבנות).

צילום נכסים ונדל״ן-98.jpg
עיצוב פנים-90.jpg
עיצוב פנים-47.jpg
bottom of page